
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 4 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Row Spacing | 2.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.5 mm |
Stock: 3927
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05222
Ext.Price$0.05222
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05222 | $0.05222 |
| 10 | $0.04900 | $0.49000 |
| 50 | $0.04598 | $2.29900 |
| 100 | $0.04256 | $4.25600 |
| 500 | $0.03940 | $19.70000 |
| 1000 | $0.03647 | $36.47000 |
| 3000 | $0.03522 | $105.66000 |
| 5000 | $0.03401 | $170.05000 |
